Asociace psychologů sportu ČR a FTK UP Olomouc si Vás dovolují pozvat na 5. ročník mezinárodní konference:

Psychologie sportu v praxi

Na cestě k vítězství - mentální aspekty vrcholného výkonu

12. - 13. 12. 2014 Olomouc

Program konference

Vážení přátelé sportovní psychologie,
srdečně Vás zveme na 5. ročník naší konference, tentokrát pojaté jako konfrontace pohledů sportovních psychologů, mentálních koučů, trenérů, sportovních lékařů, sportovních novinářů, rodičů a vrcholových sportovců.
Můžete se těšit na osm přednášek zástupců jednotlivých sportovních profesí, spojených s moderovanou panelovou diskusí a doplněných posterovou sekcí.
Naše pozvání přijali a svůj pohled na mentální stránku vrcholného výkonu budou prezentovat:

Petra Kvitová

Pohled sportovce: Petra Kvitova
Dvojnásobná wimbledonská vítězka, šampionka dvanácti turnajů okruhu WTA, dvojnásobná vítězka Fed Cupu. Profesionálka od roku 2006, v roce 2011 poprvé vyhrála grandslam a pronikla do první světové desítky. Aktuálně je na čtvrtém místě tenisového žebříčku WTA. Webový profil Petry Kvitové

Wim Hof

Pohled mentálního kouče: Wim Hof

Ledový muž, držitel dvaceti extrémních světových rekordů spojených s  pobytem v chladu. Tvůrce originálního způsobu mentálního tréninku Innerfire, zaměřeného na kontrolu fungování imunitního systému a překračování limitů fungování lidského těla. Webový profil Wima Hofa

Pohled fyzioterapeuta: Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.

Světově uznávaný fyzioterapeut, předseda lékařské komise ČOV. Od počátku profesní kariéry se zabývá pohybovou patologií dětí, je autorem originálního diagnosticko-terapeutické přístupu DNS, který aplikuje i do vrcholového sportu. Dlouhodobě spolupracuje s nejlepšími českými i světovými zahraničními sportovci. Webový profil prof. Koláře

Zdeněk Haník

Pohled trenéra: PaedDr. Zdeněk Haník, Ph.D.

Osobnost českého volejbalu, předseda Českého volejbalového svazu, člen výkonného výboru Českého olympijského výboru, předseda České olympijské akademie a zakládající člen Unie profesionálních trenérů. Dlouhodobě publikuje své zkušenosti a postřehy z oblasti psychologie týmového výkonu.
Blog: Laická psychologie Zdeňka Haníka

Marian Jelínek

Pohled mentálního kouče: PhDr. Marian Jelínek
Hokejový trenér a průkopník mentálního koučinku v ČR. Autor řady odborných publikací, ve kterých originálním způsobem popisuje a interpretuje mentální aspekty vrcholného výkonu.

Pohled rodiče: JUDr. Pavel Zacha
Otec jedné z našich největších hokejových nadějí Pavla Zachy ml., tvůrce a propagátor kontroverzního přístupu k výchově sportovních talentů KAMEVÉDA, autor neméně kontroverzní knihy „Jak vychovat šampióna“. Komplexní multirozvojová výchova dětí KAMEVÉDA

Karel Knap

Pohled sportovního novináře: Mgr. Karel Knap
Sportovní reportér MF Dnes a iDnes.cz, zaměřující se na hokej a tenis. Zúčastnil se čtyř olympiád, řady hokejových šampionátů a tenisových grandslamů, napsal autobiografii Roberta Reichla, autorsky se podílel asi na patnácti knihách o zámořském hokeji. Jako komentátor působil na televizních stanicích Sport 1 a Nova Sport, jako odborný poradce spolupracoval s časopisem ProHockey, publikuje i ve Skandinávii. Webový profil Karla Knapa

Tomáš Gurský

Pohled sportovního psychologa: PhDr. Tomáš Gurský, Ph.D.
Předseda Slovenskej společnosti športovej psychologie, dlouhodobě působící v konzultační praxi ve vrcholovém sportu. Zaměřuje se na problematiku podávání vrcholného výkonu a koučink. Webový profil Tomáše Gurského

Michal Šafář

Pohled sportovního psychologa: Mgr. Michal Šafář, Ph.D.
Předseda Asociace psychologů sportu ČR, přednáší sportovní psychologii a mentální trénink na FTK a FF UP Olomouc, ve své konzultační praxi se zaměřuje aplikaci psychologické přípravy a mentálního tréninku ve vrcholovém sportu.

Místo konání:

Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého
třída Míru 115
771 11 Olomouc
budova A, místnost 401

MAPA

Termín konání:

pátek 12. 12. 2014 14.00 – 18.00 hod.
sobota 13. 12. 2014 11.00 – 18.00 hod.
Součástí konference bude Valná hromada Asociace psychologů sportu ČR

Konferenční poplatky (zahrnuje drobné občerstvení v průběhu dne, v sobotu oběd; informační a propagační materiály, audiovizuální záznam z konference).

ČÁSTKA CZKČÁSTKA EURTYP ÚČASTNÍKA
900 Kč 33 EUR Běžný
450 Kč 17 EUR členové Asociace psychologů sportu
450 Kč 17 EUR studenti
0 Kč 0 EUR aktivní účastník - posterová sekce

Posterová sekce je vymezena tematickými okruhy:

1) Rodiče a děti: Psychosociální aspekty rozvoje sportovního talentu
2) Aplikace psychologické přípravy u individuálních a týmových sportů

V rámci konference je organizován dobrovolný společenský večer s cimbálovou muzikou v ceně 300 Kč za osobu.

Program konference

S dotazy, náměty a připomínky ke konferenci prosím adresujte  Mgr. Lucii Špatenkové:

Za organizační výbor konference Mgr. Michal Šafář, Ph.D - předseda APS ČR

Sponzoři akce:

Vážení přátelé,

z důvodu naplnění kapacity konference uzavíráme registraci pro všechny typy účastníků, s výjimkou účastníků aktivních – posterů.